Новини технологій. 9 листопада. Компанія Nokia стане контролювати розробку операційної системи Symbian для смартфонів, залишивши некомерційній організації Symbian Foundation діяльність з ліцензування платформи, повідомив у понеділок сайт фонду.

Symbian
Nokia візьметься за Symbian

Аналітики вважають, що цей крок Nokia був неминучий, оскільки інші виробники смартфонів стали відмовлятися від ОС Symbian на користь конкуруючих рішень, в першу чергу – платформи Google Android. У вересні поточного року стало відомо про плани Sony Ericsson і Samsung згорнути випуск нових апаратів під керуванням операційної системи Symbian. Обидві компанії зберігають формальне членство в Symbian Foundation.

Nokia почне контролювати розробку Symbian у квітні 2011 року.

Виробник програмного забезпечення Symbian був куплений Nokia і реструктурований у некомерційну організацію Symbian Foundation в 2008 році. Партнерами фінської компанії стали AT&T, LG, Motorola, NTT Docomo, Samsung, Sony Ericsson, Texas Instruments, Vodafone і ін.

Незважаючи на те, що Symbian як і раніше залишається провідною платформою для смартфонів у світі, її популярність поступово знижується на тлі активного захоплення ринку конкурентами – перш за все, Google Android і Apple iOS.

За даними аналітичної компанії Canalys, в третьому кварталі поточного року Android стала другою за популярністю платформою для смартфонів у світі. Частка Symbian на світовому ринку смартфонів становить 33%, Google Android – 26%, Apple iOS – 17%, а BlackBerry OS від RIM – 15%.

Мобільні пристрої на базі Symbian випускають зараз тільки три компанії – Nokia, Fujitsu і Sharp, однак продукція останніх двох практично не представлена на світовому ринку мобільних телефонів.

Один з останніх смартфонів, створених фінською компанією, – Nokia E7, який працює під управлінням операційної системи Symbian^3. Продажі цього апарату бізнес-класу з висувною QWERTY-клавіатурою почнуться в грудні.

Джерело РИА Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.