12 листопада. Мобільними телефонами, що з’явилися тільки в 1970-х роках, нині користуються 4 з 6 млрд. населення земної кулі, пише Newsweek, відзначаючи, що чверть власників отримали телефон лише за останні два роки.

Мобільний кіоск
Мобільним телефоном користуються 4 мільярди осіб у світі

“І для багатьох, від Манхеттена до Уагадугу, цей гігантський всесвітній експеримент змінив спосіб життя”, – пише автор статті Раві Сомая.

Телефони сьогодні дозволяють жителям кенійських сіл переправляти виручку від продажу худоби, іранським опозиціонерам – таємно організовувати свої заходи, жителям Північної Кореї – спілкуватися з навколишнім світом, сільським жителям Афганістану – попереджати солдатів коаліції про талібів, заколотникам – підривати придорожні бомби в Іраку, благодійним організаціям – бачити в реальному часі, коли десь в Малаві закінчуються ліки від СНІДу.

“Нещодавно я спілкувався з групою ефіопських селян, – сказав Дункан Грін, директор з дослідницької роботи благодійної організації Oxfam, – і зауважив, що в жодного з них немає ні світла, ні проточної води, але у кожної сім’ї є мобільний телефон”.

Причини простіші, ніж ми думаємо, говорить він.

“Раніше ці селяни, коли хотіли дізнатися про здоров’я хворого родича, повинні були виконати пішки тригодинний шлях туди і назад. А тепер вони просто роблять дзвінок”.

За матеріалами Newsweek, inopressa

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.