13 листопада. США. Провідна американська газета «Нью-Йорк таймс» оголосила, що на знак визнання популярності електронного книговидавництва, починаючи з наступного року, буде публікувати списки бестселерів художніх і нехудожніх електронних книг.

Електронні книги зараз займають 10% обсягу продажів видавництв США

Списки будуть складатися на основі щотижневих даних, що надаються видавництвами, інтернет-магазинами та іншими учасниками ринку.

Рейтинги бестселерів публікуються в «Нью-Йорк таймс» з 1935 року і вони вже давно визнані авторитетними в порівнянні з аналогічними списками інших видань, а саме Publishers Weekly, Los Angeles Times і USA Today. Зараз в активі газети 14 таких списків.

За словами Дженет Елдер, що відповідає в «Нью-Йорк таймс» за аналіз новин та виборчих кампаній, редакція витратила два роки на розробку системи, що  відслідковує продаж електронних книг. «Ми не спускали очей з електронних книг з моменту їх появи на світ, – каже пані Елдер. – Не можна було не помітити, що вони поступово відбирали у друкованих видань все більш значну частку ринку».

У поточному році попит на електронні книги продовжує активно зростати завдяки популярності рідера Amazon Kindle і планшетного комп’ютера Apple iPad, який побачив світ у квітні. За даними Асоціації американських видавців, обсяг ринку електронних книг США в перші дев’ять місяців року склав $ 304 600 000, що на 190% більше, ніж у минулому році ($ 105 600 000).

Деякі видавництва повідомляють, що електронні книги займають вже приблизно 10% їх обсягу продажів. Ряд експертів очікує, що в найближчі два-три роки цей показник зросте до 25%.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.