Вантаж - вдвічі радіактивніший за ЧАЕС

6 листопада. Поїзд, що перевозить з Франції до Німеччини 123 тонни ядерних відходів, увечері 5 листопада продовжив шлях, передає Agence France-Presse.

Раніше в п’ятницю через акції протесту екологів, які в районі міста Кан на північно-заході Франції прикували себе до рейок і  складу, поїзд був затриманий на кілька годин. Протестуючі стверджують, що це “найрадіоактивніший поїзд” з усіх, що перевозили ядерні відходи. Крім того, на думку екологів, склад становить небезпеку для життя людей як в короткостроковій, так і в довгостроковій перспективі.

Ядерні відходи німецьких електростанцій піддалися переробці на французькому підприємстві Areva і повинні були повернутися в Горлебен у суботу, 6 листопада. Представники Areva відкинули звинувачення екологів, підкресливши, що відходи повністю ізольовані, а контейнери витримають, навіть якщо в них на повному ходу вріжеться інший потяг.

Між тим акція екологів призвела до серйозних збоїв у графіку руху поїздів у районі Кана, повідомили агентству в французької залізничної компанії SNCF.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.