12 листопада. Згідно з результатами нового дослідження, проведеного американськими вченими, майже половина водіїв автомобілів щонайменше раз у житті дрімають або засинають під час водіння.

водій сон
Водіям потрібно спати не менше 6 годин перед поїздкою

Більше 10% водіїв засинають під час водіння, причому, більшість із них – молоді люди і чоловіки. Зокрема, чоловіки на 61% частіше, ніж жінки, знаходяться в сонному стані перед тим, як потрапляють в аварію, а молодь у віці 18-24 років потрапляє в автокатастрофу, заснувши за кермом, на 78% частіше людей 40-60 років.

Заснувши, водій може вести машину протягом хвилини по жвавій автостраді, і йому дуже пощастить, якщо з ним не трапиться біда. Також, пильність значно знижена у автомобілістів, що знаходяться під впливом наркотиків, алкоголю, що перевищують швидкість, що набирають смс-повідомлення або здійснюють інші дії, що відволікають від дороги.

«Багато хто з нас недооцінюють небезпеку, яку становить сонний стан або втома», – впевнені дослідники.

Експерти рекомендують спати мінімум шість годин перед далекою дорогою. Під час тривалої подорожі водії повинні зупинятися і відпочивати кожні 2 години або кожні 160 кілометрів шляху.

Джерело Zdravoe

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.