18 листопада. Фото. Китай. Щорічно у світі виробляється 50 млн. тонн «електронного сміття» – старі комп’ютери, телефони, факси, принтери, і т.д. 70% цих відходів надходять на найбільше звалище у світі – в китайський Гуачжу.

на звалищах працює понад 300 тис. чоловік

Це найбрудніше місто на Землі. Приміром, ГДК по свинцю тут перевищено в 370 разів, інформує AP.

Тутешня звалище займає 52 квадратних кілометри, ще близько 15 кв. км – у 4-х навколишніх селах. На цих звалищах працює 300 тисяч чоловік.

90% працівників розбирають комп’ютери, принтери, телевізори тощо прямо голими руками. Основний метод виділення тих чи інших металів і компонентів – просте обпалення електроніки.

Як правило, кожен день на звалищі горить близько 100 великих багать. Потім вже сортуються «випалені» мідь, свинець, і т.д. Сплави, що містять дорогоцінні метали (срібло і золото), йдуть далі на очищення в примітивні лабораторії. Приміром, кислотні ванни для очищення мікросхем знаходяться прямо на березі річки Ліанжань, і цей їдкий розчин потім зливається в саму річку.

У загальній складності, переробка старого комп’ютера, типу 486-го, приносить до 20 доларів доходу. Однак працівники отримують копійки. Як правило, їхня зарплата становить 3-6 доларів в день, при 10-12 годинному робочому дні і 6-денному тижні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.