South Park - порнографія

4 листопада. Київ. Національна експертна комісія з питань захисту суспільної моралі визнала серію мультфільму «Південний парк» (South Park), яка вийшла на каналі «MTV Україна» 25 травня 2010 року такою, що містить дитячу порнографію та пропаганду релігійної ворожнечі.

Нацкомісію стурбував епізод, у якому мова йде про одностатеві стосунки й один з персонажів, Ерік Картман, розігрує свого однокласника Баттерса, імітуючи оральний секс з ним. Нагадаємо, що цю серію моральна комісія хотіла визнати дитячою порнографією ще в серпні, але їй знадобився час на вивчення прокатного посвідчення.

Як розповів на засіданні голова НЕК Василь Костицький, за дорученням комісії мультфільм переглянули спеціалісти апарату і прийшли до висновків, що ці матеріали є дитячою порнографією. «Визнання будь-якої продукції порнографією включає в роботу статтю 301 Кримінального кодексу в Україні», – сказав він.

За його словами, до НЕК надійшов лист від виконуючого обов’язки директора «MTV Україна» Андрія Уреньова, де йдеться про те, що серіал транслюється для дорослої аудиторії, канал «поставився з повагою до стурбованості НЕК цим епізодом і заради конструктивної співпраці» зняв з ефіру суперечливий епізод, а час виходу мультсеріалу переніс з 22.00 на 23.00.

«Канал усунув допущені порушення. Але зараз стоїть питання щодо того, як оцінювати те, що відбулося. Бо усунення порушення є обов’язком і не звільняє від відповідальності», – сказав він.

Довідка. Стаття 301 Кримінального кодексу встановлює кримінальну відповідальність за ввезення, виготовлення, збут і розповсюдження порнографічних предметів. Так, ввезення в Україну з метою збуту чи розповсюдження творів, зображень та інших предметів порнографічного характеру, що містять дитячу порнографію, або їх виготовлення, зберігання, перевезення, або їх збут чи розповсюдження, караються позбавленням волі на той строк від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією порнографічних предметів, кіно- та відеопродукції, матеріальних носіїв комп’ютерних програм, засобів їх виготовлення, розповсюдження і демонстрування.

Нагадаємо, Національна експертна комісія з питань суспільної моралі заборонила в Україні культовий фільм жахів «Пила 7».

Джерело Газета

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.