Новини світу. 20 листопада. Сьогодні на засіданні ради Росія-НАТО (РРН) країни Заходу зроблять все, щоб розпочати “перезавантаження” відносин РФ і альянсу, заявив у п’ятницю Барак Обама.

Барак Обама
Обама перезавантажує відносини Росія-НАТО

“Поза сумнівом, завтра на зустрічі ради Росія-НАТО, ми, на основі “перезавантаження” відносин РФ і США, почнемо “перезавантажувати” відносини НАТО і РФ. Це відкриє двері до співпраці у цілому спектру питань, пов’язаних з безпекою, – співпраці, яка призведе Європу і світ до зміцнення безпеки”, – сказав Обама, виступаючи на саміті НАТО, що відбувся в п’ятницю в Лісабоні.

За словами американського президента, посилити безпеку Європи та світу покликана також і угоду про скорочення стратегічних наступальних озброєнь (СНО), ратифікацію якого в сенаті намагається прискорити адміністрація США.

“Як я говорив раніше, ратифікація цього договору – необхідність для США. Договір необхідний, щоб відновити інспекції російських ядерних об’єктів, знизити чисельність озброєнь і пускових установок і почати співпрацю з РФ в новому форматі. Це допоможе нам підсилити тиск на Іран і продовжувати місію в Афганістані. Договір по СНО посилить позиції наших союзників у НАТО і підвищить рівень європейської безпеки. Наші східноєвропейські та центральноєвропейські союзники, як ніхто інший, знають ціну сильної і безпечної Європи. І мій друг, польський міністр закордонних справ Радослав Сікорський, підтвердив це, сказавши, що угода щодо СНО, – я цитую, – “зміцнить безпеку нашої країни, і всієї Європи в цілому”, – сказав Обама.

За його словами, відмова у ратифікації документу поставить під загрозу як прогрес, досягнутий у галузі ядерної безпеки, так і партнерські відносини з Росією.

Джерело РИА Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.