Новини світу. 20 листопада. Лісабон. Безпрецедентні заходи безпеки діють в столиці Португалії в зв’язку з самітами НАТО та Росія-НАТО.

Шенген
Португалія відмінили "шенген" через саміт НАТО

На території країни введено підвищений рівень загрози, який за прийнятою тут класифікації відповідає жовтому кольору.

Це означає особливу готовність не тільки силових структур, але і пожежних, медичних, дорожніх, телекомунікаційних та інших служб.

Як повідомив представник Агентства цивільного захисту Жил Мартіньш, в надзвичайному режимі служби працюватимуть до неділі. З четверга діють обмеження в районі лісабонського аеропорту.

Чи не найбільш радикальним заходом стали призупинення дії з вівторка по суботу Шенгенської угоди та повернення прикордонного контролю. На цей крок влада пішла, щоб не допустити проникнення в столицю підозрілих осіб і тих, хто раніше був викритий в насильницьких діях.

Столичний район Парк націй – місце проведення саміту – з четверга нагадує неприступну фортецю, оточену багатошаровими оборонними “редутами”: всюди видно металеві паркани, броньовані автомобілі, поліцейські патрулі і одягнені в захисну амуніцію співробітники спецпідрозділу по боротьбі з заворушеннями.

Експерти відзначають, що найбільша в історії Португалії операція із забезпечення безпеки недешево обійдеться країні, яка переживає глибоку економічну кризу.

Одна з головних тем Лісабонського самітунова фаза операції в Афганістані і створення системи європейської протиракетної оборони.

Джерело Вести

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.