Новини України. 17 листопада. Інформація про те, що народний депутат України, голова Львівської обласної організації Партії регіонів Петро Писарчук заборонив торговцям на ринку «Південний» у Львові слухати російськомовні пісні, яку учора розмістила низка загальноукраїнських Інтернет-ресурсів, є неправдивою.

ринок Південний
На ринку Південний у Львові не існує жодної заборони щодо музики

Про це повідомила прес-служба народного депутата.

Дійсно, 15 листопада під час круглого столу у Центрі політичного прогнозування газети «Високий замок» за участю Петра Писарчука прозвучала інформація про російськомовну музику на ринку «Південний». Проте інформація пролунала у контексті відповіді Петра Писарчука на питання про загрози українській мові, які буцімто несе зареєстрований законопроект про мови.

Зокрема, Петро Писарчук сказав, що Україна дійсно є двомовною державою, оскільки так склалося історично. Проте, на переконання депутата, галичанам вартувало б перейматися захистом української мови не на сході, а захищати її в рідному Львові. При чому захищати не тільки декларативно, але й практичними кроками – видавати українські книжки, надавати спонсорську підтримку творчим спілкам та організаціям і так далі, відзначає прес-служба нардепа.

В контексті відповіді на питання Петро Писарчук навів кілька прикладів.

Подаємо дослівну розшифровку диктофонного запису відповіді Петра Писарчука:

«Я вчора (14 листопада – авт.) після церкви на ринку «Південний» вирішив пройтись, бо давно не ходив, по рядах, піти в народ. І що я чую? Стоять прибудови, де торгують касетами, в церкві тільки закінчилася відправа, а в цих павільйонах на всю потугу російська низькопробна попса звучить з усіх кутків, при чому доволі вульгарні пісеньки.

Торгують наші хлопці – щирі українці. Я – регіонал, вони є симпатиками БЮТ, це я точно знаю. Що робити? Я сказав, що якщо ще раз таке почую, то буду домагатися, щоб їх позбавили права торгувати на ринку”.

“Я зробив неправильно. Це був емоційний порив. Можу навести ще багато таких прикладів. Ми зчиняємо багато галасу навколо Бандери, в той же час не можемо завершити пам’ятника Бандері, кинули під ноги Спілку письменників, не було кому відремонтувати її приміщення. Щоб видати якусь українську книжку – нема грошей… У нас українців непроста історія. У Луганську вона своя, у Криму – ще інша. Якщо ми хочемо, щоб нашу історію шанували, повинні чути і їхню. Давайте розуміти, що ми – різні. Давайте вчитися жити в одній державі, і разом будувати її”, – відзначив Петро Писарчук.

Відзначимо, засновником одного з найбільших ринків у західній Україні, Торгово-виробничого комплексу “Південний” є народний депутат Петро Писарчук.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.