Новини України. 20 листопада. У морському нафтовому терміналі (МНТ) “Південний” почався процес пробного прокачування нафти для Білорусі по нафтопроводу “Одеса-Броди” в аверсному режимі.

нафтопровід Одеса Броди
Нафтопровід Одеса-Броди почав поставку до Білорусі

Про це повідомили в диспетчерській ВАТ “Укртранснафта“.

Напередодні в оперативному порядку були проведені всі необхідні митні процедури, незалежна експертиза (звірення якості та кількості доставленого на нафтовий термінал вантажу) для початку запуску танкера з 80 тис. тонн вуглеводневої сировини, що прибув 18 листопада в морський порт “Південний” .

Передбачається, що із запущеною гілкою нафтопроводу “Одеса-Броди” нафта сьогодні ж почне перекачуватися по магістральному нафтопроводу “Дружба” на Мозирський НПЗ.

Контракт на пробне прокачування венесуельської нафти для Білорусі був підписаний з українською стороною в кінці жовтня. Постачання нафти в Білорусь будуть здійснюватися на умовах своп з використанням вуглеводневої сировини з різних джерел надходження.

Нафтопровід “Одеса-Броди” був побудований для забезпечення диверсифікації поставок нафти в Україні і є одним з об’єктів української частини Євро-Азійського нафтотранспортного коридору. Він з’єднує термінал “Південний” (Одеська область) і головну нафтоперекачувальну станцію “Броди” (Львівська область). Протяжність нафтопроводу – 674 кілометрів, діаметр – 1020 міліметрів; продуктивність – до 14,5 млн. тонн на рік. Продовження другої гілки нафтопроводу “Одеса-Броди” до Плоцька (Польща) дасть Україні можливість виходу через існуючі системи до Балтійського моря.

Джерело Ліга

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.