Новини України. 25 листопада. Верховна рада повинна розглянути проект Житлового кодексу в другому читанні вже в наступний четвер, 2 грудня.

Юрій Хіврич
Юрій Хіврич: МВФ попросило накласти пеню за несплату компослуг

Про це заявив Міністр ЖКГ Юрій Хіврич.

За його словами, для очолюваного ним міністерства основним нововведенням стане відновлення практики нарахування пені за несплату житлово-комунальних послуг, повідомляє видання “Комментарии”.

Нагадаємо, що до 1996 року пеня нараховувалося в розмірі 0,01% за 1 день прострочення, але не більше ніж сама заборгованість.

Цікаво також, що закон, тимчасово забороняє стягнення з громадян пені був прийнятий парламентом у 1996 році у зв’язку з несвоєчасною виплатою державою заробітних плат, пенсій і стипендій.

Однак сьогодні відновлення штрафних санкцій викликане зовсім не регулярною виплатою зарплат в країні, а вимогами МВФ.

За словами міністра, в Україні нерегулярно розраховуються за надані житлово-комунальні послуги близько 10% громадян.

З них 5% складають бідні верстви населення, реально не мають можливості заплатити, а решта 5% – люди забезпечені, але не оплачують “комуналку”.

Треба сказати, що МінЖКГ перестрахувалося від можливих політичних чинників.

Так, якщо народні обранці з якихось причин відхилять норму про відновлення практики нарахування пені, в парламенті зареєстровано дублюючий це положення законопроект.

Міністр також повідомив, що підпорядковане йому відомство розглядає такі варіанти стимулювання до добросовісної оплати комунальних послуг, як обмеження подачі недбайливому мешканцеві електроенергії, холодної води, відключення каналізації, примусовий опис судовими приставами майна і навіть позбавлення квартири.

Проте Хіврич не зміг уточнити, чи існують сьогодні відповідні законодавчі механізми.

Крім того, проект Житлового кодексу передбачає автоматичне створення в новобудовах Об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ), які замінять звичні ЖЕКи.

При цьому, якщо з якоїсь причини в новобудові не буде створено ОСББ, такий будинок просто не буде підключений до інженерних мереж забезпечення – за нормами Житлового кодексу ЖЕКи не будуть брати на свій баланс новобудови.

За матеріалами УП

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.