Новини світу. 12 листопада. Молдова. Тимчасово виконуючий обов’язки президента Молдови Міхай Гімпу відправив генеральному секретарю НАТО Андерсу Фог Расмуссену листа з проханням надати підтримку в питанні виведення російських військ з території республіки.

Міхай Гімпу Медведєв
Молдова побоюється незаконного перебування російських військ у Придністров'ї

Про це повідомив сам Гімпу сьогодні на спеціально скликаному брифінгу. При цьому він зазначив, що “російські війська залишаються джерелом напруженості і підживлюють придністровський сепаратизм“.

На думку в.о. президента, “придністровські сепаратисти відчувають негласну підтримку, моральну і політичну, з боку російських військ у Придністров’ї“.

Гімпу вважає, що “всупереч нормам міжнародного права і Конституції Республіки Молдова, російські війська продовжують незаконно залишатися на території незалежної Молдови“.

Він зробив висновок, що якщо Молдова не дасть згоди на перебування російських військ у Придністров’ї, то Росія може піти на визнання Придністров’я за прикладом Абхазії та Південної Осетії. Гімпу підкреслив, що “виведення російських військ могло б сприяти врегулюванню придністровського конфлікту”.

Нагадаємо, офіційна Москва вважає, що виведення російських миротворців з Придністров’я призведе до відновлення збройного протистояння між конфліктуючими сторонами.

Джерело РИА Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.