Новини України. 17 листопада. Адміністрація Президента, Хорошковський, Могильов, Табачник – основні претенденти на антипремію “Будяк року”.

Анатолій Могильов
Могильов зібрав найбільше аргументів на звання Будяк року

Прем’єр-міністр України Микола Азаров може отримати антипремію “Будяк року“, яку вручають правозахисники за найжахливіші порушення прав людини в Україні. Всього на премію номінуються десять осіб.

Про це “Deutsche Welle” розповів член правління Української Гельсінської спілки Євген Захаров.

За даними видання, 10 грудня Україна дізнається, хто з чиновників чи організацій більше всіх порушував права людини, але з головними претендентами оргкомітет Українського Гельсінського союзу з прав людини, який вручає антипремію, вже визначився.

Зокрема, шанс отримати “Будяк року” є у всієї Адміністрації Президента України – за незаконний збір приватної інформації про соціально активних людей.

Прем’єр-міністр, за словами Євген Захарова, може бути “нагороджений” за дискримінацію жінок. Правозахисник нагадав, що в українському уряді жінок немає, а його керівник неодноразово говорив, що керувати – це не жіноча справа.

Також вартим номінантом вважають голову СБУ Валерія Хорошковського. Зокрема, за використання спецслужби для боротьби з опозицією і через конфлікт інтересів. При цьому майже рекордсменом за кількістю аргументів на право отримати “Будяк року” є Міністр внутрішніх справ Анатолій Могильов. Крім великої кількості скарг від затриманих на дії міліції, йому дорікають ще й у неналежному ставленні до самих міліціонерам.

Як розповідає Захаров, в той час, як для вищих ешелонів МВС закуповують дорогі автомобілі, в сотнях райвідділів міліції в України немає туалетів.

Міністр освіти Дмитро Табачник, за словами Євген Захарова, також може отримати “Будяк року” – за провальне зовнішнє тестування, переписування підручників історії та спроби ввести у вищій школі платні послуги.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.