Видубицький монастир
Міст Кірпи зруйнує Видубицький монастир

1 листопада. Київ. Поспіх при добудові Дніпровського шляхопроводу (мосту Кірпи) призвів до руйнування Михайлівської церкви Видубицького монастирського комплексу, що знаходиться на вул. Видубицькій, 40 (поблизу Ботанічного саду ім. М. Гришка). Перед загрозою обсипання знаходяться 24 кв. м унікального живопису XI ст., що мають світову цінність, як абсолютно раритетна пам’ятка.

Про це повідомив депутат фракції «Блок Юлії Тимошенко», голова постійної комісії з питань культури та туризму Олександр Бригинець, повідомляє прес-служба київського БЮТ.

«Києву потрібен і міст, і монастир. Але, бажання влади якомога швидше ввести в експлуатацію об’єкт може призвести до руйнації монастиря, тобто до незворотної втрати святині XI сторіччя. Вперше, в 1096 році храм знищили половці, а тепер його руйнують наші українські чиновники», – заявив Олександр Бригинець.

Прискорення робіт по введенню в експлуатацію моста – вбиваються величезні бетонні сваї, лунають потужні вибухи – призводить до зсувів і вібрації гори на якій стоїть монастирський комплекс. Зокрема Михайлівська церква знаходиться безпосередньо на краю пагорба, що провокує рух оповзня разом із храмом.

«Ми не маємо права руйнувати пам’ятки історії і культури, свої духовні святині, заради того, щоб хтось встиг прозвітувати Президенту про здачу об’єкту до обіцяної святкової дати. Для того, щоб врятувати монастир вкрай необхідно уповільнити зведення під’їзних доріг навколо моста, застосувавши менш руйнівні і агресивні технології, а частину зусиль і фінансів направити на укріплення споруд монастиря та схилів», – повідомив депутат

Михайлівська церква Видубицького монастиря – пам’ятка архітектури 1070-1088 рр., споруджена сином князя Ярослава Мудрого – Всеволодом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.