Олександрія Міллс і Маріан Брікедал
Олександрія Міллс і Маріан Брікедал

1 листопада. На думку низки західних видань, вручення корони Міс Світу на конкурсі в Китаї американці Олександрії Міллс було несправедливим. Фавориткою конкурсу вважалася норвежка Маріан Брікедал, проте їй не дали перемогти з політичних причин.

На думку британського видання Daily Mail, перемога Олександрії Міллс у фіналі конкурсу “Міс Світу” було повною несподіванкою для спостерігачів.

“Міс світу” проводився вп’яте за останні 8 років. Участь у ньому взяли близько 100 дівчат з усього світу. У фіналі, несподівано для всіх, журі визнало переможницею 18-річну студентку з США Олександрію Міллс. На другому місці – представниця африканської Ботсвани Емма Вареус, на третьому – Адріана Васін з Венесуели.

Водночас фаворитка конкурсу, 18-річна норвежка Маріан Брікедал, яка є також Міс Норвегія, і якій прогнозували перемогу на змаганні красунь не потрапила навіть до трійки призерів. На думку лондонського видання у цьому винні політичні інтриги.

Китай не пробачив Норвегії присудження Нобелівської премії миру дисиденту Лю Сяобо. Норвезьких дипломатів не пустили до дружини нобелівського лауреата Лю Сі, а Олександру Рибаку, норвезькому співакові білоруського походження, не дозволили заспівати в мюзиклі в Пекіні.

Китайська влада не може змиритися з рішенням Норвезького комітету про присудження Нобелівської премії миру дисиденту Лю Сяобо, який вважається у Піднебесній державним злочинцем і сидить у в’язниці. Тим більше, ще до оголошення про нагороду, влада Китаю просила Норвегію не включати Лю Сяобо до списку номінантів.

“Вручення премії злочинцеві демонструє неповагу до законів Китаю і те, що деякі політики використовують це як привід для нападів на Китай, також демонструє неповагу”, – заявив офіційний представник МЗС КНР Ма Чжаосюй.

Крім того, Пекін неофіційно перервав контакти між вищими державними чиновниками Піднебесної і Норвегії. І хоча низка політичних лідерів, включаючи Ангелу Меркель і Барака Обаму закликали Китай звільнити Лю Сяобо, він до цих пір знаходиться у в’язниці.

Джерело NY Daily

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.