Новини України. 25 листопада. Міський голова Львова звернувся з протестом на адресу в.о. мера Харкова Геннадія Кернеса у зв’язку з брутальним та публічним знищенням у Харкові пам’ятної дошки Патріарху УГКЦ Йосипу Сліпому.

Садовий попросив Кернеса припинити вандалізм

«Це неприпустимий акт вандалізму, який викликав обурення не лише вірних УГКЦ, але й всієї української громадськості. Від імені громади міста Львова я звертаюсь до влади з Харкова з наполегливою вимогою припинити ці та інші акти наруги над українськими пам’ятками у Харкові. Якщо українська влада дозволяє так вільно поводитись антиукраїнським шовіністичним організаціям, то це призведе до природного опору українців», – цитує мера Львова Андрія Садового прес-служба.

Нагадаємо, у Харкові за вимогою та за участі організації «Вєлікая Русь» було демонтовано і знищено пам’ятну дошку Патріарху УГКЦ Йосипу Сліпому, встановлену на будівлі колишньої в’язниці, в якій видатний діяч Церкви перебував під час пересилки в Сибір.

Йосип Іванович Сліпий (справжнє прізвище Коберницький-Дичковський; Сліпий – прибране ним сільське прізвисько діда) народився 17 лютого 1892 р. в селі Заздрість, Теребовельського повіту в багатодітній родині.

Після смерті митрополита Шептицького 1 листопада 1944 року перебрав провід над Галицькою митрополією. Разом з іншими українськими католицькими владиками 11 квітня 1945 року був ув’язнений радянською владою і засуджений на 8 років важких робіт. Рік по тому, під тиском подібних репресій, було здійснено «самоліквідацію» Української греко-католицької церкви.

Відкидаючи постійні радянські пропозиції переходу на православ’я, Сліпий був далі засуджений у 1953, 1957 і 1962 роках. Відбув разом 18 років заслання у таборах Сибіру та Мордовії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.