Новини науки. 11 листопада. Нідерланди. Психолінгвісти з Інституту Макса Планка в Неймегені встановили, що сміх – це вроджений навик. За їх словами, реакція на лоскіт або жарт є інстинктивною.

сміх, дитина
Люди сміються з народження

Більшість же інших “емоційних вокалізацій“, таких як плач або крики жаху, набуваються людиною з досвідом.

Дослідники попросили 16 добровольців, половина з яких були глухими, відтворити звуки, що характеризують певні емоції: сум, страх, полегшення, гнів і веселощі.

Записи експерименту дали прослухати 25 людям, пропонуючи вгадати, що це за емоції. Їм не було складно визначити, що означають звуки, що відтворювалися. А серед записів глухих добровольців вдалося ідентифікувати тільки лише сміх і зітхання полегшення.

Вчені припустили, що якщо глухі добровольці ніколи не чули, як сміються інші люди і при цьому змогли відтворити сміх, значить, вони народилися з цим знанням, як і всі інші люди. Дослідник Діса Саутер з Інституту Макса Планка назвала сміх і усмішку одним з результатів еволюції. Вона зазначила, що такі примати, як горили або орангутанги вміють сміятися.

Професор Софі Скотт, фахівець у галузі біології слова з лондонського Інституту неврології, розповіла, що сміх розглядається скоріше, як різновид дихання, ніж різновид мови.

Проте професор Девід Острі з Монреальського університету, припустив, що глухі люди можуть навчитися сміятися, спостерігаючи за тим, як роблять це ті, хто чує.

Джерело Mail Online

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.