Бацька у гніві

8 листопада. Президент Білорусі Олександр Лукашенко звинуватив владу Росії в тому, що вона “похерила” Союзний договір, відмовившись проводити референдум з ухвалення Конституції Союзної держави. Про це він заявив в інтерв’ю польським ЗМІ, повідомляє “Белсат TV”.

“Майбутнє має бути визначене на референдумі двох країн, на референдумі ми повинні були прийняти Конституцію, – зазначив Лукашенко. – Повинен був відбутися референдум років три тому, а може, й раніше. Але Росія не захотіла піти на референдум, вона, вибачте, похерила цей Союзний договір”.

Президент Білорусі також заявив, що Росія претендувала на ряд стратегічно важливих для білоруської економіки підприємств.

“Але як віддати? Загалом, ці об’єкти заборонено приватизувати, їх невеликий список, але вони заборонені для приватизації. Під шаленим тиском ми вивели з цього списку “Білтрансгаз” і 50 на 50 поділилися з Росією. Ось це був поділ!”- обурився Лукашенко.

Також президент Білорусі зазначив, що спочатку Союзний договір був розрахований на те, щоб до нього приєдналася і Україна.

“Спочатку цей договір був розрахований на те, що до нього приєднається Україна. І тоді за часів Кучми, він уважно за цим спостерігав, він сказав, навіщо ми до вас будемо приєднуватися, якщо ви там самі не можете розібратися. І він був правий” , – резюмував Лукашенко.

Раніше Білорусь і Росія неодноразово обмінювалися критичними заявлееніямі і звинуваченнями. Так, на початку жовтня президент Росії Дмитро Медведєв заявив, що Лукашенко заважає Росії дружити з Білоруссю.

Джерело Точка

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.