Новини світу. 25 листопада. Анархістське угруповання “Вогненні осередки змови” взяло на себе відповідальність за розсилку саморобних бомб, які були спрямовані посольствам в Афінах, а також європейським лідерам і інститутам.

Вибухівка бомба
Саморобні бомби лідерам Європи відправляли анархісти

Прокламація була вивішена в четвер на анархістському сайті, який і в минулому публікував подібні заяви грецьких лівих радикалів.

Загалом 14 посилок із саморобними вибуховими пристроями були перехоплені або спрацювали в Афінах 1-4 листопада, постраждалих не було. Також в грецькій столиці була перехоплена посилка для президента Франції Ніколя Саркозі. Інший згорток, що призначався італійському прем’єрові Сільвіо Берлусконі, був знищений в Італії, а найдальше дісталася бандероль, адресована канцлеру Німеччини Ангелі Меркель і знешкоджена в офісі політика в Берліні.

Згідно з експертами, бомби були недостатньо потужними, щоб убити людину, яка відкрила посилку, хоча їх спрацьовування могло призвести до серйозних опіків. У справі були затримані дві людини, у них конфіскували посилку для французького президента. Ще кілька молодих людей розшукуються – деякі з них вже перебували в розшуку, оскільки їх підозрювали у приналежності до “Вогненних осередків змови“.

Опублікована в четвер прокламація підтверджує визнання затриманих, що вони мали відношення до організації. Документ на 14 сторінок містить погрози на адресу політиків і виклад анархістської політичної програми, а також список з 14 бомб, за розсилку якої “осередку” беруть на себе відповідальність. Зокрема, анархісти беруть відповідальність за відправку бомби посольству Росії в Афінах. Та загорілася в момент огляду відповідно до правил безпеки, співробітникам посольства загрози не було.

Джерело РИА Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.