Віктор Бут

Колишній пілот радянської армії Віктор Бут, підозрюваний в торгівлі зброєю, у вівторок був екстрадований до США, де йому загрожує суд і довічне ув’язнення, пише Le Temps.

Остаточне рішення про передачу Бута Америці було прийнято таїландським прем’єр-міністром, який мав можливість призупинити процес екстрадиції, якщо б вважав що це представляє загрозу для міжнародних інтересів Таїланду, відзначає кореспондент Арно Дюбюї.

“Це надзвичайно політичне рішення. Бут – хто завгодно, але не банальний в’язень-кримінальник Він опинився в центрі бурхливого протистояння між Вашингтоном і Москвою у дусі холодної війни, яка може, за словами міністра закордонних справ Росії Сергія Лаврова, “зруйнувати” спроби США “почати з чистого аркуша” відносини з російським урядом. Що стосується відносин між Росією і Таїландом, на деякий час у них настане заледеніння”, -. прогнозує видання.

“У рішенні Бангкока немає нічого дивного, – продовжує газета -. Сполучені Штати – пріоритетний союзник Таїланду з тих пір, як в 1960-ті роки Вашингтон перетворив королівство в американську тилову військову базу в спробі боротьби з комунізмом в Південно-Східній Азії.

Американські компанії – одні з провідних інвесторів Таїланду, вони приносять в економіку країни вчетверо більше грошей, ніж російські фірми. Сполучені Штати висувають проти Віктора Бута безліч звинувачень, серед яких – змова з метою замаху на вихідців із США і надання матеріальної допомоги терористичної організації “(FARC)”.

Виникає питання, чому Вашингтон так хоче допитати Бута і чому Москва так прагне стати цьому на заваді? Відповідно до запиту на екстрадицію, під час зустрічі в Бангкоку в 2008 році Бут запропонував агентам американського Управління по боротьбі з наркотиками (DEA), що видавали себе за представників FARC, поставити їм 100 російських ракет “Голка” класу земля-повітря.

“Постачання 100 ракет ППО, очевидно, є частиною програми, яку взяв під своє шефство уряд. Страшно подумати, що саме Бут може розповісти американській владі про тих, хто обіцяв надати йому ракети ППО”, – цитує видання Юлію Латиніну. Питання в тому, чи погодиться Віктор Бут бути щирим зі своїми новими тюремниками, резюмує видання.

Джерело Le Temps

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.