Новини світу. 12 листопада. Польща зможе визначити європейський напрямок розвитку України під час головування в ЄС у 2011 році.

ЄС, Україна
Польща може допомогти тіснішій співпраці України з ЄС

Про це пише видання Le Monde.

Газета відзначає важливість тіснішої співпраці ЄС з Україною, а також з Туреччиною, оскільки в іншому випадку країни потраплять під ще сильніший вплив сходу.

“Через байдужість Заходу Туреччина і Україна можуть повернутися на схід: для однієї орієнтиром може стати колишня Османська імперія, для іншої – Москва. Що стосується Росії, яка переживає відносний спад, вона знову відкриває в собі “європейське покликання”, – вважає автор статті Крістоф Леклерк.

У 2011 році під час польського головування Євросоюз неодмінно піде на зближення з Україною, визначивши її, я сподіваюся, “європейську перспективу“, – додає він.

За словами Леклерка, у 2012 році новообраний російський президент, можливо, відмовиться від постімперського націоналізму на користь якогось еврореалізму. Росія вже хоче співпрацювати заради безпеки та модернізації, не відмовляючись від свого суверенітету.

“Давайте ж вхопимося за простягнуту руку, запропонуємо Росії “європейський горизонт”, не розширюючи НАТО і ЄС“, – закликає Крістоф Леклерк.

Він запропонував створити новий Європейський економічний союз, який би передбачав співпрацю з країнами, не включаючи їх у склад Євросоюзу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.