15 листопада. У російському шпигунському відомстві відбуваються дивні речі, пише Le Monde: “кріт” здає свою мережу агентів-нелегалів, загадковим чином один за одним помирають перебіжчики, в Сирії тоне друга людина в російській військовій розвідці.

шпигун
Росія не забуває помститися шпигунам-зрадникам

Десятьох російських шпигунів, викритих цього літа в США, в Росії прийняли з почестями, продовжує кореспондент Марі Жего. “Патріотів” обсипають похвалами і нагородами, перебіжчики теж отримують своє.

“Зрадники завжди погано кінчають”, – попередив в липні Володимир Путін, натякаючи на традицію помсти, що досі зберігається в спецслужбах. Судіть самі: у квітні колишній дипломат Євген Тодоров, який втік до Канади, помер від удару струмом у ванні. У липні прийшла черга колишнього дипломата в ООН Сергія Третьякова померти у Флориді, вдавившись біфштексом. Перебіжчики, які жили непомітно з моменту свого викриття у 2000 році, в 2008 році розповіли, як розкрадалися гроші, що виділяються на програму ООН “Нафта в обмін на продовольство“, – пише газета.

“Що за дивні смерті! У серпні турецькі рибалки знайшли в Середземному морі тіло потонулого росіянина. Російська влада впізнала Юрія Іванова – другу людину в ДРУ. Досвідчений нирець, генерал Іванов, який приїхав до Сирії інкогніто, відправився купатися, добряче випивши, стверджує преса. Хоча некролог був опублікований газетою “Червона зірка”, подальших пояснень не було. Що стосується його друга Віктора Чеврізова, який відповідав за спецоперації МВС і помер у жовтні, причиною смерті було названо самогубство”, – відзначає видання.

За матеріалами Le Monde

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.