Журналісти сумніваються у щирості влади щодо справи Кашина

Журналістика в Росії – “справа камікадзе”, вважає представник цієї професії Олександр Востров, який разом з колегами прийшов на Петрівку, до будівлі МВС, з вимогою назвати імена нападників на журналіста “Комерсанта” Олега Кашина, побитого в ніч з п’ятниці на суботу в центрі Москви , повідомляє Le Figaro.

Кореспондент повідомляє, що Кашин писав про опозиційні рухи в Росії, пов’язані, зокрема, з проектом будівництва автомагістралі через Хімкінській ліс. Головний редактор “Комерсанта” Михайло Михайлин і більшість його колег переконані, що причиною нападу стала професійна діяльність Олега.

“На відміну від вбивства Ганни Політковської в 2006 році, зустрінутого байдуже, напад на Олега Кашина викликав бурхливу реакцію і широко висвітлювалося телебаченням, в тому числі державними телеканалами, жорстко контрольованими владою. Протестний рух розпочався з інформаційних інтернет-сайтів, традиційно критично налаштованих відношенню до влади”, – відзначає Пьєр Авріль.

Сайт Openpace.ru зібрав десятки підписів під зверненням до президента Дмитра Медведєва, в якому говориться, що більшість злочинів, скоєних стосовно журналістів у Росії, досі не розкриті. “В епоху Політковської не було всіх цих блогів, завдяки яким сьогодні люди відчувають себе громадянами своєї країни”, – наводить газета слова незалежного журналіста. У той же час, незважаючи на заяву про те, що розслідування замаху на Кашина буде взято під особливий контроль, його колеги сумніваються в успіху розслідування, підкреслює газета.

Джерело Le Figaro

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.