Далай-ламою може стати і жінка

Далай-лама в черговий раз заявив про те, що йде у відставку, пише Клаудіо Галло у статті, надрукованій на сторінках газети La Stampa.

“Він говорить про відхід на пенсію вже більше 10 років, і ось знову: “Через шість місяців я можу піти у відставку “, – повторив вчора Далай-лама XIV в ході інтерв’ю індійському телебаченню. Йому 76 років, в 1959 році він втік з окупованого китайцями Тибету, і ось тепер він хоче піти на пенсію і знову стати приватною особою на своїй батьківщині, на даху світу, хоча важко собі уявити, що китайці захочуть, щоб цей живий незручний символ гуляв по вулицях Лхаси “, – пише видання.

Далай-лама заявив, що остаточне рішення за тибетським парламентом у вигнанні в Дхарамсалі, на півночі Індії. Релігійний і політичний лідер Тибету у вигнанні пояснив, що з 2001 року він не втручається в рішення уряду: ” Від тоді я займаю позицію полупенсіонера. Найважливіші рішення приймаються політичним керівництвом. Дотримуючись принципів демократії, вважаю, що буде краще не втручатися в такого роду практику”.

“Важко сказати, чому Далай-лама неодноразово змінював позицію з питання про відхід у відставку. Відповідно до релігійних хронік, Далай-лам буде не більше 14. Нинішній Далай-лама – 14-й”, – пише журналіст. Лідер Тибету підкреслив: “Якщо люди дійсно хочуть зберегти цей інститут, то з наближенням моєї смерті або у випадку моєї недієздатності можна призначити заступника. Я не знаю, як можна буде назвати таку посаду, іншими словами, як буде називатися той, хто буде виконувати мою роботу”.

“Нарешті, Далай-лама підтвердив, що він зовсім не жартував, коли говорив, що на його місці могла б бути і жінка. “20 років тому я сказав і був вкрай серйозним: це можливо. Жіноча реінкарнація може бути більш ефективною й більш корисною в служінні закону Будди, чому ні?”

Джерело La Stampa

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.