10 листопада. Куба. Кубинський лідер Рауль Кастро оголосив про скликання з’їзду кубинської компартії. Такого на острові не було 13 років. Експерти впевнені: молодший брат команданте Фіделя збирається повністю змінити економічний курс.

Куба
Обговорення розпочнеться у грудні

Партійний з’їзд відбудеться в квітні 2011 року. Головною темою, за словами Рауля Кастро, стане розвиток країни. У газетних кіосках вже продається збірка пов’язаних зі з’їздом тез. Їх “всенародне обговорення” розпочнеться 1 грудня.
“Будуть ухвалені фундаментальні рішення про модернізацію економічної моделі”, – пообіцяв Рауль Кастро. І додав: доля кубинської революції залежить від того, як буде розвиватися економіка. Принципове рішення про проведення з’їзду було прийнято ще в минулому році – Кастро залишалося тільки призначити дату.

Реформи на Острові свободи вже почалися. Йде масштабне скорочення держсектора економіки. До кінця року робочих місць позбудуться понад 500 тисяч осіб – близько 10% працездатного населення. Влада пропонує їм працевлаштуватися в приватному секторі. З жовтня на Кубі почали видавати ліцензії для заняття індивідуальним підприємництвом по 178 спеціальностям. Селяни отримали можливість легально продавати овочі та фрукти, а перукарні, салони краси і деякі таксопарки стали працювати за принципом кооперативів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.