ЄС, Європа
Боснія та Албанія їздитиме в ЄС без візи

Новини світу. 9 листопада. Брюссель. Комісар Євросоюзу з питань імміграції Сесілія Мальстрем назвала сьогоднішній день “історичним” для громадян Боснії і Герцеговини, а також і Албанії. На зустрічі в Брюсселі міністри внутрішніх справ країн Єврозони ухвалили рішення скасувати шенгенські візи для цих двох країн.

“Скоро громадяни цих двох країн будуть їздити з біометричними паспортами без віз до країн Євросоюзу. Безвізові поїздки спростять контакти між людьми, розширять можливості для бізнесу і нададуть людям регіону краще дізнатися ЄС”, – заявила Сесілія Мальстрем.

Скасування віз відбудеться з середини грудня цього року. Нагадаємо, що безвізовий в’їзд до ЄС з 19 грудня минулого року діє також для громадян Македонії, Чорногорії та Сербії.

Втім, не всі представники європейських країн розділили радість Сесілії Мальстрем. Такі держави, як Франція, Німеччина і Нідерланди побоюються припливу іммігрантів з балканських держав. Тому представники цих країн попередили, що візи знову можуть бути введені в разі зловживань громадян знов прийнятих членів Єврозони.

Джерело Le Monde

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.