Новини України. 11 листопада. Майже кожен третій українець (31,4%) з розумінням ставиться до тих, хто ухиляється від сплати податків.

податки
Більшість українців вважають, що в Україні зависокі податки (ілюстрація Телеграфь)

Про це йдеться в соцопитуванні, проведеному Київським інститутом проблем управління імені Горшеніна в усіх обласних центрах країни, Києві та Севастополі.

Згідно з даними соціологів, понад чверть опитаних (26,5%) засуджують неплатників податків і майже така ж кількість респондентів (25,3%) ставляться до них з байдужістю, не змогли відповісти на це питання 16,8% українців.

При цьому велика частина опитаних (63,7%) вважає виправданим ухилення від сплати податків, якщо держава не виконує свої зобов’язання перед громадянами. Протилежної точки зору дотримуються 17,8% респондентів, 18,5% – не дали відповіді на це питання.

Згідно з результатами дослідження, більше половини українців (65,6%) вважають, що ухилятися від сплати податків людей змушують високі податкові ставки. 52,3% респондентів висловили думку, що податки не платять, тому що ці гроші не використовуються на благо платників податків. При цьому більше чверті опитаних (27,2%) вважають, що люди просто не звикли платити податки добровільно. Вважають, що податки в нашій країні не платять з інших причин, 3,6% українців, а 4,1% – не змогли відповісти на дане питання.

Разом з тим дослідження показало, що більше половини українців вважають, що, для того щоб в Україну платили податки, потрібно зменшити податкові ставки (55,4%) і вдосконалити законодавство (53,2%). Більше третини респондентів (35,4%) переконані, що необхідно усунути корупцію в податкових органах, а більше чверті (26,2%) – посилити громадський контроль витрачання коштів платників податків. При цьому посилити санкції за несплату податків пропонують 18,3% опитаних, підвищити рівень самосвідомості громадян – 13,4%. 6,7% українців пропонують надати податковим органам додаткові повноваження. Відповідь «інше» на це запитання дали 4,2% респондентів, важко відповісти – 6,2%.

Більшість опитаних (66,2%) вважають, що податкове законодавство України необхідно змінювати. З них 42,8% відповіли на це питання «точно так», 23,4% – «скоріше так». Протилежної думки дотримуються 16,5% українців. З них дали відповідь «скоріше ні» 9,8%, «точно ні» – 6,7% опитаних. Не змогли відповісти на дане питання 17,3% респондентів.

При цьому, за даними соціологів, про проект нового Податкового кодексу України не знає кожен десятий (10,3%) респондент. Чули про відповідну ініціативи Кабінету Міністрів України 75,8% опитаних, 13,9% не змогли відповісти на поставлене питання.

З 6 по 8 листопада поточного року Інститут Горшеніна провів телефонне опитування на тему: «Податкове законодавство в Україні». Всього, згідно випадковій вибірці, було опитано 1000 респондентів у віці від 18 років, у всіх обласних центрах України, містах Києві та Севастополі. Квотами були регіон проживання, стать і вік респондентів. Похибка репрезентативності дослідження не перевищує +/-3,2%.

За матеріалами Новини Криму

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.