Новини України. 21 листопада. Комуністична партія України придумала альтернативну економічну програму, яка дозволяє державі отримати гроші, відмовившись від траншів МВФ.

Олександр Голуб
Голуб радить взяти гроші з горілки і газу замість МВФ

“Ми запропонували її Президенту та Кабінету міністрів. Все чітко розписано. Гроші в країні є. В олігархів. Просто керівництву держави не вистачає політичної волі взяти ці гроші і спрямувати до державного бюджету. І якщо Партія регіонів дійсно працює для своїх виборців, то іншого варіанту немає”, – заявив народний депутат від КПУ Олександр Голуб в інтерв’ю “Київському телеграфу”.

“Приміром, необхідно навести елементарний порядок з газом, який видобувається в Україні. Це можна зробити? Можна. Ціни на газ впадуть? Звичайно, оскільки собівартість українського газу не $250 за тисячу кубометрів, а близько 250 гривень. А сьогодні цей газ тирять по кишенях представники різних політичних сил. Залежно від того, де географічно знаходяться свердловини. Держава хоче навести порядок у цій сфері? Ні. Можна також повернути монополію держави на торгівлю зерном на зовнішніх ринках. Це мільярди доларів надходжень до бюджету. Шалені гроші. А якщо ввести горілчано-алкогольну монополію, то, за нашими розрахунками, бюджет може додатково отримувати близько 35-40 мільярдів гривень. Ці гроші є. Їх треба просто взяти”, – уточнив він.

“Наступний момент: давайте проаналізуємо, чи виконуються інвесторами зобов’язання на приватизованих підприємствах? Якщо ні, то держава повинна повернути собі контроль над ними і розпоряджатися майном як дбайливий господар. Я абсолютно не згоден з думкою, що держава не може бути ефективним власником. Так буває тільки в одному випадку: якщо люди, які його представляють, не хочуть цього”, – додав політик.

За матеріалами Ліга

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.