Вчора на аукціоні Christie був проданий персональний комп’ютер Apple-1 (Apple I) в робочому стані.

Apple-1
ПК Apple-1

Ціна склала £ 133 250 ($ 213 600) – це новий рекорд вартості серійного персонального комп’ютера. У 1976-77 рр. було виготовлено близько 200 екземплярів Apple-1, тоді вони продавалися за ціною $ 666,66 (плюс $ 75 окремо за касетний інтерфейс).

Лот включає в себе материнську плату Apple-1 (номер 82), мікропроцесор 6502 (номер R6502P R6502-листопад 8145), 8 КБ RAM, касетний інтерфейс, надрукований лист від Стіва Джобса і необхідні мануали з початковим логотипом Apple – яблуком, що висить на дереві над Ісааком Ньютоном.

Apple-1 Лот 65За інформацією агентства AP, покупцем лота став приватний колекціонер Марко Больоне (Marco Boglione).

Повідомляється також, що аукціон відвідав особисто Стів Возняк і додав до комплекту комп’ютера лист із власноручним автографом. До слова, комп’ютер Apple-1 був розроблений Возняком для особистого використання, але друг Стів Джобс вмовив його спробувати огранізувати продаж цих пристроїв.

Apple-1 увійшов в історію як один з найбільш простих у використанні персональних комп’ютерів того часу. Материнська плата відправлялася вже в зборі з 30 мікросхемами, готова до роботи, і покупцеві не потрібно було самостійно вставляти конденсатори і пам’ять, як на інших таких комплектах для складання «домашнього ПК». Покупцеві залишалося тільки підключити до плати корпус, джерело живлення, клавіатуру і монітор.

Уроки, отримані Возняком у процесі складання і продажу Apple-1, привели його до створення набагато успішнішого комп’ютера, який став справжнім бестселером – Apple-II.

З вироблених близько 200 комп’ютерів Apple-1 до теперішнього часу збереглося від 30 до 50 штук.

$ 213 600 – це новий рекорд вартості серійного персонального комп’ютера. Раніше комп’ютери Apple-1 продавалися за набагато нижчими цінами: зазвичай від $ 14 тис. до $ 16 тис., максимум $ 50 тис.

Джерело: Хабрахабр

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.