чума
Батьківщина чуми - Китай

Новини світу. 7 листопада. Прабатьківщиною чуми, яка в часи Середньовіччя знищила третину населення Європи, є Китай. Про це йдеться в досліджені міжнародного колективу вчених.

Генетики провели секвенування 17 видів бактерії Y. pestis – «чумної палички» і побудували «генеалогічне дерево» патогенів, мутованих від загального предка.

З’ясувалося, що чума з’явилася в Китаї понад 2,6 тис. років тому. Після цього по Великому шовковому шляху вона потрапила до Європи – це відбулося близько 600 років тому. В Африку її, швидше за все, занесли в XV столітті експедиції знаменитого мореплавця Чжен Хе. До США чума дійшла з Китаю через Гаваї вже в XIX столітті через порти Каліфорнії – Сан-Франциско і Лос-Анджелеса.

«У ході роботи вдалося виявити специфічні мутації бактерій, що показують, як мікроб еволюціонував у різних частинах світу. Тепер ми точно знаємо, що перші хвилі епідемій почалися в Центральній Азії та Китаї», – відзначають автори статті, опублікованої в Nature Genetics.

У дослідженні брали участь фахівці з Ірландії, Великобританії, Китаю, Франції, Німеччини, Мадагаскару і США.

Зазвичай чума людям дістається від гризунів, частіше щурів. Блохи, які кусають щурів, переносять бактерії в кров людини через такий же укус. У результаті виникає запалення лімфовузлів – бубонна чума. Більш вірулентна («заразна»), але й більш рідкісна форма чуми – легенева – вже передається від людини до людини. Вона розвивається в організмі інфікованої бубонною чумою.

За матеріалами Газета.Ру

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.