Новини світу. 21 листопада. Ірландія звернулася за екстреною фінансовою допомогою до Євросоюзу

Ірландія, парламент
Ірландія готова отримати фінансову допомогу

Про це повідомив міністр фінансів Німеччини Вольфганг Шойбле.

Ірландія виступила з проханням. Зараз ми працюємо з нею, вона має високий пріоритет”, – заявив Шойбле німецькому телеканалу

При цьому він відмовився повідомити розміри допомоги.

“Ніхто зараз не зможе назвати конкретні цифри, ми знаходимося в середині консультацій”, – зауважив він.

Як відзначають дипломатичні джерела, прохання про надання фінансової допомоги країнами ЄС та Міжнародним валютним фондом (МВФ) було передано урядом Ірландії в ході відеоконференції з міністрами фінансів країн Євросоюзу і фінансової “сімки” за участю керівництва МВФ, що ведеться з Дубліна.

Уряд Великобританії вже заявив, що “готовий підтримати Ірландію”.

Процвітаюча ірландська економіка та стабільна банківська система відповідають інтересам Великобританії“, – підкреслив офіційний представник британського міністерства фінансів.

Він повідомив, що Лондон “тісно залучений в переговори про розміри” пакету фінансової допомоги, який буде виділений Дубліну.

Тим часом низка американських компаній пригрозила уряду Ірландії відходом з ірландського ринку у випадку підвищення в країні корпоративного податку. Попередження, за даними телеканалу Sky News, було зроблено такими компаніями, як Microsoft, Hewlett-Packard, Bank of America, Merrill Lynch і Intel, представники яких заявили про “згубний вплив” можливого підвищення корпоративного податку на здатності Ірландії “отримати нові і зберегти нинішні інвестиції”.

Нагадаємо, раніше Ірландія відмовлялася від фінансової допомоги ЄС і МВФ.

За матеріалами Вести

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.