Новини України. 17 листопада. Крим. Депутати Верховної Ради Криму звернулися до Генпрокурора України Віктора Пшонки, голови СБУ Валерія Хорошковського і першого секретаря Компартії Петра Симоненка із проханням дати оцінку публічним заявам голови Кримського республіканського комітету КПУ Леоніда Грача.

Леонід Грач
СБУ та ГПУ розберуться з Грачем

У зверненні, прийнятому на засіданні кримського парламенту, депутати вважають, що заяви Леоніда Грача “виходять далеко за рамки звичайної політичної риторики і носять явно провокаційний характер”, підриваючи тим самим “основи миру та стабільності в автономії “.

Зокрема, в документі йдеться про інтерв’ю та коментарі Грача, в яких той звинувачує Партію регіонів у фальсифікації результатів виборів і в порушенні порядку фінансування виборчої кампанії. На думку авторів звернення, ці заяви є завідомо неправдиві звинувачення у скоєні злочину, до того ж, вони суперечать висновкам міжнародних спостерігачів про те, що вибори в Криму пройшли чесно і демократично.

У зверненні також підкреслюється, що заклики Грача до масових акцій непокори “можна розцінювати як дії, спрямовані на насильницьку зміну конституційного ладу, що є прямим порушенням чинного законодавства України“.

За прийняття звернення висловилися 72 депутати з 93, чотири народних обранця проголосували проти.

Нагадаємо, раніше Леонід Грач заявив, що кримська республіканська організація Комуністичної партії України вимагає перерахунку голосів за підсумками місцевих виборів в автономії. У разі ігнорування цієї вимоги по всьому Криму розпочнуться масові протестні акції – від пікетів і страйків до перекриття доріг, наметових містечок і так далі.

Він також заявив, що виборча кампанія по виборах місцевих органів влади супроводжувалася грубими порушеннями законодавства, цинічним ігноруванням основоположних принципів права та принципів політичної демократії з боку влади, підконтрольної Партії регіонів.

Джерело Е-Крим, Ліга

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.