Новини України. 26 листопада. Київ. Служба безпеки України за сприяння українських інститутів і громадських організацій видало науково-довідкову книгу “Голодомор 1932-1933 років в Україні за документами ГДА СБУ: Анотований довідник”.

Голодомор
СБУ видала довідник з Голодомору

“Книга є першим виданням повного переліку всіх розсекречених документів Галузевого державного архіву СБУ про Голодомор 1932-1933 років в Україні, які висвітлюють причини та наслідки цієї трагедії”, – йдеться в повідомленні прес-служби СБУ.

У цілому видання вміщує анотації до 420 документів, іменні та географічні покажчики, що вказують людей, населені пункти, регіони, згадані в архівних матеріалах. Також у книзі містяться підписи до документів секретного діловодства, нормативно-розпорядчі документи, матеріали архівних кримінальних справ, агентурно-оперативні документи, документи особистого походження, листівки, спогади очевидців та їхніх нащадків.

“Довідник є спільним проектом ГДА СБУ, Інституту історії України НАН України, Інституту української археографії та джерелознавства ім. Грушевського НАН України та Центру досліджень визвольного руху. Реалізація цього проекту проходила за сприяння Світового конгресу Українців, Конгресу Українців Канади, Українського Конгресового комітету Америки, Союзу українських організацій Австралії та інших“, – зазначили в СБУ.

У прес-службі підкреслили, що видання буде цікавим як фахівцям історичної науки, юристам, краєзнавцям, так і тим, хто вивчає історію України ХХ століття.

Презентація книги відбудеться сьогодні, о 15:00 у великому залі Національного університету “Києво-Могилянської академії”.

За матеріалами Ліга

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.