Новини технологій. 28 листопада. Hitachi розробляє 24 терабайтовий жорсткий диск.

Hitachi HDD
Hitachi розробляє механізм для збільшення емності харддисків

Компанія Hitachi у співпраці з японською Організацією з розробки нових енергетичних та індустріальних технологій (New Energy and Industrial Technology Development Organization, NEDO) і вченими з Токійського технологічного інституту і Університету Кіото працює над створенням методики, що дозволяє значно збільшити ємність вінчестерів.

Досягається це завдяки підвищенню щільності запису даних на магнітних пластинах HDD, а в основі нової розробки лежить принцип так званої нанолітографії (nanopatterning). Повідомляється, що застосування нової технології дає можливість створювати HDD пластини з щільністю до 3,9 Тбіт на квадратний дюйм, що відкриває перспективи для випуску 3,5-дюймових жорстких дисків з ємністю, що досягає 24 ТБ.

Що стосується вінчестерів типорозміру 2,5 дюйма, які застосовуються, в тому числі, в ноутбуках, їх максимальний об’єм за допомогою зазначеної технології може досягти 8 ТБ. Подробиці про нову розробку японських спеціалістів повинні бути оприлюднені на заході Materials Research Society 2010 Fall Meeting and Exhibition, що пройде на наступному тижні в американському Бостоні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.