Держсекретар США Хілларі Клінтон в ніч на суботу особисто обдзвонила міністерства закордонних справ відразу декількох країн, щоб попередити про майбутню публікації сайту WikiLeaks – нібито там буде інформація, яка може серйозно нашкодити їхнім стосункам з Америкою.

Хілларі Клінтон
Хілларі Клінтон

У Держдепі вважали за потрібне обговорити це питання перед тим, як відбудеться витік. Її чекають у будь-який момент.

Крім того, помічник держсекретаря Філіп Кроулі повідомив, що Хілларі Клінтон обговорила з міністром закордонних справ Китаю новина про майбутні публікації секретних матеріалів Держдепартаменту на скандальному сайті. Подробиці бесіди поки не відомі.

Тим часом, співробітники американських посольств по всьому світу вже намагаються зменшити можливі збитки. Як очікується, найближчим часом портал розсекретить таємне листування Держдепу зі своїми дипломатами. У ній можуть міститися вельми неприємні висловлювання на адресу політичного керівництва деяких країн. Американські ЗМІ вважають, що в першу чергу мова йде про Великобританію, Ізраїль та Туреччину.

Не виключено, що частина документів буде стосуватися і Росії. Втім, у російському МЗС жодних повідомлень від США не отримували. Про це заявив Сергій Лавров. За його словами, навряд чи WikiLeaks в своєму розпорядженні будь-яких важливими секретними документами, що стосуються Росії.

Організація WikiLeaks, що ставить своїм завданням публікацію секретних документів без розкриття їх джерел, стала широко відома в липні цього року, коли на її сайті з’явилися секретні матеріали уряду США, що стосуються діяльності американських військових, спецслужб і дипломатів в Афганістані. Доступ всіх бажаючих було забезпечено до 77 тисячам документів. Два тижні тому організація розповсюдила так зване іракське досьє. На сайті WikiLeaks були викладені 391 832 документа, що свідчать про події періоду з 1 січня 2004 року по 31 грудня 2009 року і які розкривають раніше невідомі факти про війну в Іраку, в тому числі про загибель мирних жителів, знущання над ув’язненими і ролі Ірану.

Джерело: Вести

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.