долари, Китай
Населення стало багатшим на 24%

Про зміщення світового багатства на Схід пише німецька економічна газета Handelsblatt. Видання посилається на дані великого швейцарського банку Credit Suisse, який у своїй недавній доповіді стверджує, що за останні десять років розміри майна, що належить приватним особам, зросли в Китаї в 3,5 рази – з 4,7 до 16,5 трлн доларів. Для порівняння: за той же час німці збільшили своє особисте майно з 5,8 до 11,0 трлн доларів – майже на 90%.

Швидше за все, відзначає видання, зростає добробут в Індонезії і Росії. Тут статки дорослих громадян збільшилися за останні п’ять років у десять разів. Щоправда, його вихідний рівень був відносно невеликий. Так, в Індонезії середній статок в 2000 році становив всього близько 2500 доларів, зараз – приблизно 12200.

Серед лідерів зростання також Австралія, Нова Зеландія, Польща та Румунія. У США майно приватних домогосподарств зросло за десять років на 22%, в Японії – лише на 5%. Замикають список Ісландія та Аргентина, де добробут знизився на 30%.

Доповідь Credit Suisse, розповідає автор статті Андреас Нізманн, присвячена зміні рівня добробуту в світі з 2000 року по теперішній час. Його основний висновок: незважаючи на фінансово-економічну кризу, добробут населення нашої планети продовжує чітко зростати.

Світове нерухоме майно фахівці Credit Suisse оцінили приблизно в 200 трлн доларів. У перерахунку на дорослих мешканців Землі це відповідає в середньому приблизно 43800 доларам, що на 43% більше, ніж у 2000 році. Швейцарські економісти частково пояснюють це зростання ослабленням американської валюти. Але навіть якщо відкинути ефект від зниження курсу долара по відношенню до решти ключових валют, населення Землі стало за десять років багатшим на 24%.

Джерело Handelsblatt

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.