Новини технології. 23 листопада. Оновлена операційна система iOS 4.2.1, під управлінням якої працюють смартфон iPhone і планшетний комп’ютер iPad, менш ніж через добу після виходу стала вразливою для злому і установки неофіційних програм.

Хакери вже поламали нову оперативку iOS 4.2.1 від Apple

Про випуск відповідної програми заявила сьогодні група хакерів iPhone Dev Team.

Липневі зміни в американський закон про копірайт в цифрову епоху (DMCA – Digital Millennium Copyright Act) узаконили злом телефонів, у тому числі iPhone, для встановлення будь-якого програмного забезпечення. Аналогічно легалізовано усунення прив’язки телефону до мережі певного оператора.

Компанія Apple тепер не може подавати на хакерів до суду, але продовжує боротися з хакерами, зокрема випускаючи оновлені прошивки і відмовляючи власникам модифікованих апаратів в ремонті по гарантії. Експерти з комп’ютерної безпеки попереджають, що проломи в операційній системі можуть бути використані зловмисниками для поширення вірусів.

Представлена у вівторок програма Redsn0w 0.9.6b4 для здійснення процедури JailBreak (злому) заснована на вразливості, яку раніше виявив і використав для обходу захисту попередніх версій iOS хакер з псевдонімом geohot. Метод використовує пролом, знайдений у вбудованому ПЗ, що забезпечує завантаження операційної системи (boot ROM). Спосіб застосовний для злому смартфона iPhone і плеєра iPod touch останніх поколінь, а також планшетного комп’ютера iPad, незалежно від встановленої версії iOS.

JailBreak дозволяє відкрити доступ до файлової системи пристрою і встановлювати додатки, отримані з джерел, відмінних від офіційного інтернет-магазину Apple App Store, стверджують розробники.

За їх даними, за допомогою Redsn0w 0.9.6b4 можна зламати всі сучасні мобільні пристрої Apple з новою iOS 4.2.1. Однак пристрій потрібно буде підключати до комп’ютера кожного разу, коли ґаджет необхідно перезавантажити або у нього вичерпається заряд акумулятора до повного знеструмлення апарату. Як заявляють хакери, вони працюють над “усуненням цієї незручності”.

За матеріалами РИА Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.