Новини світу. 23 листопада. Грузія. У Грузії відзначають чергову річницю революції 2003 року.

Грузія Михайло Саакашвілі
7 років тому революція привела Саакашвілі до влади

У зв’язку з відходом в опозицію багатьох організаторів тих подій, заходи на цей раз не настільки масштабні, ніж у попередні роки.

Рівно 7 років тому багатотисячний мітинг на проспекті Руставелі біля будівлі парламенту змусив президента Едуарда Шеварднадзе, який фактично правив Грузією з 1972 року, заявити про відставку.

Цю заяву досвідчений політик зробив відразу після того, як майбутній президент Михайло Саакашвілі, виступивши на мітингу, пригрозив, що сотні тисяч людей рушать у бік резиденції Шеварднадзе і змусять його зробити заяву про звільнення з посади.

Усі наступні роки ювілеї «Революції троянд» широко відзначалися. Причому революція співпала з релігійним святом «Гіоргоба»днем святого Георгія, що завжди додавало і надає цьому ювілею особливу значимість.

У нинішньому році заходи на честь революції не такі масштабні, як у попередні роки – позначається відхід з команди Саакашвілі його колишніх соратників по революції, а також усвідомлення владою небезпеки популяризації та легітимації революції як такої в умовах, коли опозиція весь час погрожує влаштувати нову революцію.

Зокрема, 24 листопада в Тбілісі відбудеться перший з’їзд «Грузинської партії», що складається з колишніх ідеологів та організаторів революції 2003 року, а 25-го листопада біля будівлі парламенту пройде багатотисячний мітинг опозиції.

Джерело Радіо Свобода

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.