марихуана, куріння
Все своє ношу з собою

4 листопада. З 1 січня громадянам Чехії дозволяється мати при собі до 15 грамів марихуани, до чотирьох таблеток екстазі, двох грамів амфетаміну, півтора грама героїну, один грам кокаїну.

Журналісти пишуть, що дозволяється також вирощувати в домашніх умовах до п’яти кущів конопель та 40 галюциногенних грибів. Кримінальне покарання за зберігання вищезгаданої кількості наркотичних засобів скасовано.

У зв’язку з набранням чинності нового закону, ціни на наркотики в Чехії знизилися на 30-40%. Тим часом у країні виникла суперечлива ситуація: з одного боку, купувати, мати при собі і вживати наркотичні речовини можна, з іншого – офіційних місць їх продажу немає, і торгівля залишається нелегальною.

За статистикою, 28% чехів молодше 24 років хоча б раз на рік курять траву, що є найвищим показником в Євросоюзі. При цьому вживають важкі наркотики в середньому менше, ніж в цілому по ЄС.

За даними Європейського моніторингового центру з наркотиків і наркоманії (EMCDDA), в Старому Світі саме чеська молодь – лідер по курінню марихуани.

Деякі уряди ЄС вже висловили стурбованість чеським експериментом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.