Грип-2010: який він

Новини України. 8 листопада. В Україні вірус грипу, як правило, рухається із заходу на схід. У регіональних областях, розташованих по периметру Україна, епідемія починається раніше. Це пов’язано з трудовою міграцією, пояснюють в МОЗ України. Початок сезону захворювань у цьому році очікують наприкінці жовтня – початку листопада. Друга хвиля може початися в середині зими.

Проте хворих буде менше, оптимістично запевняють медики і називають цифру 3,5 млн. чоловік. За підсумками минулого сезону на грип та ГРВІ перехворіло понад 7 млн. чоловік. Такий високий рівень захворюваності пов’язаний з тим, що в минулому році в країну зайшов новий вірус – каліфорнійський H1N1.

Тепер тільки один з трьох очікуваних штамів буде для українців в дивину – це A/Perth/16/2009 (Н3N2). З A/California 07/2009 (H1N1) і B/Brisbane/60/2008 впоратися буде легше, тому що ці штами організму вже знайомі.

Сезон відкритий

При середній течії сезону грипу хворіють один з десяти дорослих і одна з трьох дитин. За сезон вірус вражає 15% населення Землі. Смертність від грипу в світі складає 0,01-0,2%. В основному, гинуть від ускладнень, викликаних грипом, діти перших років життя (до 2-х років) і похилого віку (старше 65 років), особливо ті, хто страждає хронічними захворюваннями. Летальний результат серед осіб 5-19 років становить 0,9 на 100 тис., а серед осіб старше 65 років – 103,5 на 100 тис.

Смерть при грипі може наступити від легеневих ускладнень (пневмонія), інтоксикації, крововиливів в життєво важливі центри (головний мозок), серцевої або серцево-легеневої недостатності.

Антибіотики не використовують для лікування грипу, тому що причиною захворювання є вірус. Проте вони застосовуються у випадку ускладнень, викликаних вірусом.

Епідемія грипу в минулому році в Україні розпочалася в жовтні в Західному регіоні. Пік припав на середину грудня 2009 року. За період епідемії перехворіло 7753635, тобто 16,9% населення. На 1 випадок захворювання на грип довелося 32 випадки ГРВІ. Від ускладнень, викликаних грипом, померло 1128 осіб.

Повітряна тривога

За добу через дихальні шляхи людини проходить близько 15 тис. літрів повітря.

Якщо в приміщенні перебуває хворий, то навколо нього при кашлі та чханні або за час розмови виникає заражена зона. Дальність розсіювання аерозольних часток навколо хворого – 2-3 м. Якщо хворий буде чхати з закритим ротом, кількість викидів при цьому аерозольних частинок зменшиться в 10-70 разів. Тобто це дозволить істотно знизити концентрацію в повітрі вірусу грипу.

В організмі вірус розмножується з дуже високою швидкістю. Якщо він потрапляє у верхні дихальні шляхи, то через вісім годин інфекційне потомство однієї вірусної частинки досягає 103. Інкубаційний період при цьому займає 1-2 доби. Хвора людина заразна з перших годин до 3-5-ти діб хвороби.

Укол з гарантією

Прищеплюватися медики рекомендують у період з жовтня по грудень, щоб дати організму можливість виробити опірність вірусу перш, ніж почнеться сезон захворювань. Імунітет організму посилюється через тиждень-два після вакцинації і діє протягом року. Загальний противірусний імунітет підвищують наступні вакцини, дозволені до використання в Україні:

Флюарикс Fluarix (виробництво GlaxoSmithKline Biologicals Branch of SmithKline Beecham Pharma Gmbh & Co.KG, Бельгія);

Інфлувак Influvac (виробництво “Абботт Біолоджікалз Б. В.”, Нідерланди);

Ваксигрип VaxiGripp (виробництво Sanofi Pasteur SA Франція);

Інфексал Inflexal 5 (Швейцарія);

Гриппол нео, Гриппол плюс (виробництво ТОВ “Фарма Лайф”, Україна)

Джерело ЗМІ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.