Новини спорту. 15 листопада. Президент національної федерації прокоментував чутки про те, що пост головного тренера збірної України в 2011 році займе Марчелло Ліппі, переговори з яким Суркіс нібито веде власноруч.

Григорій Суркіс
Григорій Суркіс

– Згадка мого прізвища в цьому ряду цілком логічно, – знизав плечима Григорій Михайлович. – Воно в подібних випадках фігурує завжди тому, що я очолюю національну федерацію. Однак те, як я веду переговори про запрошення серйозних зарубіжних фахівців, ви бачили на прикладі П’єрлуїджі Колліна. Для всіх, хто зайшов до зали засідань, де я повинен був представити куратора суддівського корпусу, поява італійця було великим сюрпризом. Воно викликало оплески і подив, але всьому цьому передувала велика кількість тих же домислів в інтернеті. А тому я не думаю, що мені потрібно постійно коментувати подібні відомості. Тим більше що в нас є виконуючий обов’язки головного тренера збірної, який везе команду до Швейцарії на дуже важливий контрольний матч. І при цьому збирає велику частину основних гравців. Не рахуючи тих, хто не зможе допомогти національній дружині за станом здоров’я. Всі інші розмови на даний момент – безпредметні.

Кредит довіри Калитвинцева можна вважати безстроковим?

– Такої опції не існує ні в однієї людини, яка займає посаду. У тому числі й у фахівця, який виконує обов’язки тренера. Проте до кінця цього року відбирати кредит у Юрія Миколайовича ніхто не буде, і швидше за все саме він продовжить роботу з командою після зимових канікул. Чи можливі інші варіанти? Напевно, так. Адже для того, щоб позбутися приставки «в.о.» Калитвинцеву необхідно постійно доводити свою спроможність наявністю спортивних результатів. Хоча, зізнаюся, мене дивує, що про такі речі говорять не за два тижні, а за два дні до чергового спарингу збірної. Кому це потрібно? Чому так відбувається? Упевнений, ви зможете відповісти на ці питання і без моєї допомоги.

– Ви й самі сказали, що гра збірної вам не дуже подобається. Що повинен зробити Юрій Калитвинцев, щоб ваша думка змінилася?

– Зробити так, щоб вона мені подобалася. Ось, власне, і все. При цьому я маю на увазі і результат, і тактику, і всі інші складові, які будуть імпонувати мені, як вболівальнику. У той же час, як президент ФФУ, я повинен визнати, що в попередніх контрольних зустрічах у Калитвинцева були проблеми зі складом. Частина виконавців, як ви пам’ятаєте, була частково задіяна в матчах молодіжки. І це дуже почесно, коли футболісти викликаються в дві збірні відразу в такому юному віці. Ще одна приємна деталь: виконання Павлом Яковенком і його підопічними головного завдання останніх років. Я кажу про їх спільну успішну кампанію у відбірковому турнірі молодіжного чемпіонату Європи, який відбудеться в Данії влітку наступного року. Знаю, що Павло Олександрович поставив завдання перемогти в цьому турнірі і потрапити на лондонську Олімпіаду. І разом з тим, ми не повинні забувати про те, що національним футбольним пріоритетом залишається головна команда нашої країни, яка буде грати на рідній землі на Euro-2012.

– І все-таки, Григорій Михайлович, коли відбудеться виконком, на якому буде вирішуватися доля Калитвинцева? Відповіді на це запитання не знає навіть сам Юрій Миколайович…

– Вибачте, але більше, ніж я вам сказав, сказати вже не можу. Ви хочете дізнатися конкретну дату? Поки що вона не обумовлена.

Джерело Спорт-експрес

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.