Google vs Facebook

8 листопада. Інтернет-корпорація Google має намір заблокувати доступ соціальної мережі Facebook і інших онлайнових сервісів до даних своїх користувачів. Зокрема, інтернет-гігант планує заборонити іншим службам автоматично імпортувати контакти з електронної пошти Gmail.com.

У Google вважають, що такі сайти, як Facebook, ставлять своїх користувачів в “інформаційний глухий кут”, і вимагають двостороннього обміну даними.”Відтепер ми заборонимо іншим сайтам автоматично імпортувати контакти користувачів (через наш API) доти, поки вони не нададуть аналогічну можливість експорту”, – відзначили представники Google.

За їх словами, нові правила будуть вводитися поступово. У Google підкреслили, що у користувачів, як і раніше буде можливість вручну завантажити на комп’ютер список своїх контактів, який потім може бути імпортований в будь-яку онлайнову службу, передає Reuters.

Зараз Facebook, яка налічує понад 500 мільйонів зареєстрованих користувачів, використовує Gmail, щоб допомогти новим учасникам знаходити своїх друзів в соцмережі. Facebook дозволяє новому користувачеві імпортувати контакти з “гугловської” пошти, а потім повідомляє йому, хто з них вже зареєстрований в соцмережі.

Цей крок з боку Google тільки підкреслює наростаючу конкуренцію між найбільшим у світі пошукачем і Facebook, провідною соціальною мережею, вважає аналітик Gartner Рей Вальдес. На його думку, доступ до нових типів даних, які створюють онлайнові служби (наприклад, геолокаційні сервіси), в майбутньому призведе до нових “сутичків” між Google і Facebook.

У вересні цього року глава Google Ерік Шмідт заявив, що інтернет-корпорація, заручившись підтримкою Facebook, планує поступово наповнювати свої існуючі сервіси соціальними функціями.

Топ-менеджер відзначив, Google сподівається отримати можливість для своїх користувачів імпортувати контакти з соцмережі. “Найкраще, що могло б статися – це якщо б Facebook відкрив (нам) свої дані. Якщо цього не трапиться, є інші способи”, – заявив тоді Шмідт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.