google maps
Google maps ледь не спричинив війну

Новини світу. 5 листопада. Помилка в картографічному сервісі Google Maps ледь не призвела до конфлікту між Нікарагуа і Коста-Рікою. Виявилося, що Google Maps неправильно відображає ділянку державного кордону між Нікарагуа і Коста-Рікою.

Підрозділ нікарагуанської армії вторгнувся на прикордонну територію Коста-Ріки поблизу узбережжя Карибського моря. На чужій території військові побудували кілька тимчасових таборів, поставили нікарагуанський прапор, вирубали дерева в заповідному масиві і провели ряд господарських робіт.

Як пізніше з’ясувалося, командир підрозділу керувався картами онлайнового сервісу Google Maps, на яких положення кордону між країнами чомусь було зображено невірно.

Інцидент викликав великий резонанс в Коста-Ріці: президент країни Лаура Чінчілья, виступивши по національному телебаченню, засудила вторгнення. Представники Google не змогли пояснити причину появи помилки на карті, зазначивши лише, що сервіс компілює інформацію з безлічі різнорідних джерел даних. Поки що помилка Google Maps не виправлена. Водночас один з головних конкурентів сервісу – Microsoft Bing Maps відображає кордон правильно, пише SearchEngineLand.

Звичайно доцільність використання “цивільних” сервісів як Google Maps для орієнтування військових підрозділів у прикордонних районах викликає цілком обґрунтовані сумніви. Тим не менш, це далеко не перший випадок, коли бездумне використання сучасних високотехнологічних засобів навігації ледь не призводить до міжнародних конфліктів.

Так, навесні 2007 року британські військові, що супроводжували торгове судно, помилково вторглися в територіальні води Ірану. Цей інцидент був потенційно куди більш небезпечний, ніж перетин кордону Коста-Ріки, яка навіть не має регулярної армії.

Джерело РИА Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.