Новини України. 17 листопада. Київ. Фігурант скандалу, українсько-російська фірма “Параллакс”, яку Генпрокуратура підозрює в причетності до операції українських і грузинських військових, в Господарському суді Києва довела, що продала ракети “Укроборонсервісу” законно.

Генеральна прокуратура України, ГПУ
ГПУ не довела незаконність продажу зброї Грузії

Сьогодні ГПУ проводить розслідування поставок військової техніки та боєприпасів українською стороною грузинським збройним силам в 2005 році. Силовики підозрюють, що держкомпанія “Укроборонсервіс“, що спеціалізується на експортних поставках спецтоваров, в тому числі військових, закупила ракети, призначені для Грузії, у українсько-російської фірми “Параллакс”.

У відомстві наполягають на тому, що операція була незаконною, оскільки “Параллакс” не мав ліцензії на продаж військової техніки. Законність операції була оскаржена в суді: ГПУ подала позов до Господарського суду Києва з вимогою визнати недійсними договори між “Параллаксом” і “Укроборонсервісом” і стягнути з відповідачів 33,42 мільйона гривень. Всього позивач вимагав анулювати чотири договори, які учасники угоди уклали з грудня 2005 року по березень 2006-го.

Представники “Паралакса” не заперечували, що ліцензії у фірми не було. Але запевнили в тому, що на момент підписання документів з “Укроборонсервісомпродаж боєприпасів і військової техніки не підпадала під дію закону “Про ліцензування певних видів господарської діяльності”. Основний закон про ліцензування був прийнятий ще в 2000 році. Але на той момент він не зобов’язував мати ліцензії компанії, які торгують товарами оборонної промисловості. Відповідні зміни до закону були внесені в серпні 2005-го. Тобто приблизно за півроку до того, як компанії уклали перший спірний контракт.

Однак, як з’ясувалося, і в цьому випадку “Параллакс” не зобов’язаний був мати відповідну ліцензію, для того щоб продавати ракети “Укроборонсервісу“. Справа в тому, що умови ліцензування торгівлі боєприпасами та військовою технікою були офіційно опубліковані тільки в травні 2006-го. У результаті Госпсуд Києва вирішив: так як на момент підписання договорів між компаніями Кабмін ще не затвердив умови ліцензування торгівлі товарами ОПК, “Параллакс” мав право продавати держкомпанії ракети без ліцензії. У “Параллакс” минулого тижня повідомили, що крапку в судових баталіях ставити рано – ГПУ вже оскаржила рішення суду першої інстанції.

Джерело Дело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.