Новини світу. 20 листопада. Україна і Грузія мають можливість стати в подальшому членами НАТО.

Ніколя Саркозі
Саркозі вважає, що Україна і Грузія можуть увійти до НАТО

Про це на саміті альянсу в Лісабоні заявив президент Франції Ніколя Саркозі.

Грузія, як і Україна, мають можливість у подальшому стати членами НАТО. І ми це неодноразово підкреслювали”, – сказав Саркозі.

“Для того, щоб Україна увійшла до НАТО, необхідно, щоб ця країна врегулювала свої внутрішні проблеми. Як вам відомо, населення України абсолютно по-різному ставиться до ідеї такого вступу. Проти цього кроку виступає російськомовна частина населення країни”, – заявив французький президент.

Саркозі нагадав про існування в статуті НАТО статті 5 – про колективну безпеку.

“Вона говорить, що якщо одна з країн-членів НАТО виявляється втягнутою в конфлікт, інші країни альянсу повинні вживати солідарні дії. Цілком очевидно, що питання, які виникають у зв’язку з цим щодо України ще належить врегулювати”, – сказав президент Франції.

“Що стосується Грузії, то, ми, природно, не залишимо її без допомоги. Вона також має можливість вступити до НАТО. Але хочу нагадати вам, що проблеми Абхазії та Південної Осетії, як і раніше існують”, – зазначив Ніколя Саркозі.

“Нагадаю, що ми прагнемо приймати до НАТО ті країни, які врегулювали свої проблеми з кордонами. Ми аж ніяк не збираємося “імпортувати” всередину НАТО проблеми – нам і так їх вже досить багато довелося врегулювати”, – сказав він.

“Я не сумніваюся, що це тривалий процес. Але головне в тому, що він йде безупинно”, – підкреслив французький президент.

Джерело Вести

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.