Фотознімок

6 листопада. Великобританія. В руки англійців після Другої світової війни потрапили розвідувальні фотознімки, зроблені з бортів німецьких літаків Люфтваффе (військово-повітряні сили Третього рейху) в 1944 році. Ці фото дозволили вченим знайти сліди стародавнього саду епохи Тюдорів XVI-початку XVII століть у графстві Нортхемпшір.

Залишки саду виявили експерти фонду Національного надбання Великобританії, коли вивчали захоплені після закінчення війни документи німецьких Люфтваффе. Нагадаємо, тоді німецькі літаки-розвідники фотографували Англію, вибираючи місця для нанесення бомбових ударів.

На території маєтку Lyveden New Bield в Нортхемпшірі на знімках були видні залишки древніх лабіринтів, які представляли собою концентричні кола. Завдяки цій знахідці вченим вдалося відновити початковий дизайн садів помістя.

“Ми натрапили на одну з німецьких фотографій випадково в Державному архіві США в Балтіморі, штат Меріленд, і коли попросили зробити копії подібних знімків, виявилося, що їх там зберігається величезна кількість”, – заявив експерт фонду Національного надбання Великобританії Кріс Галлахер.

За його даними, оригінальний дизайн садів був створений на рубежі XVI-XVII століть власником маєтку сером Томасом Трешом. Завдяки цій знахідці сад у маєтку Lyveden New Bield тепер внесений до списку найбільш значимих пам’ятників паркового дизайну поряд з парком Стадлі і Стоурхедом у Великобританії.

знімок

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.