13 жовтня. Фінляндія. У Фінляндії проходять випробування абсолютно нової системи фотовідеофіксації порушень правил дорожнього руху.

Чудо-машина може надійти у продаж вже наступного тижня

Як повідомляє CNet, пристрій під назвою ASSET (Advanced Safety and Driver Support for Essential Road Transport) складається з кількох відеокамер, об’єднаних в 3D-систему, лазерних далекомірів і потужного обчислювального центру, розташованого в спеціальному трейлері.

Незважаючи на громіздкість, система має універсальні властивості і практично може замінити автоінспектора. Крім звичної вже фіксації перевищення швидкості, її камери володіють достатнім дозволом, щоб зрозуміти, чи пристебнутий водій і передній пасажир ремнем безпеки, і навіть чи не минув термін талона техогляду або страховки на лобовому склі.

Далекоміри обчислюють, чи дотримується водій дистанції до передньої машини, а інфрачервоні термометри визначають чи не перегріті гальма і шини.

Нарешті, якщо приєднати до ASSET спеціальні пластини, викладені на дорогу, то вони дозволять визначати навантаження на вісь машини з високою точністю, навіть на великій швидкості: таким чином можна буде виявляти і штрафувати перевантажені автомобілі.

Чудо-комплекс може надійти на озброєння європейської дорожньої поліції вже в 2011 році. Вартість прототипу склала близько 50 000 доларів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.