Минулі вибори - крок назад для України

США і ЄС піддали критиці проведення місцевих виборів в Україні, пише видання Financial Times.

Так, Вашингтон заявив, що вибори, проведені в неділю, “не відповідали стандартам відкритості і справедливості”. Заява Держдепартаменту США, зроблена в середу, є найпотужнішою міжнародною критикою на адресу виборів, під час яких “Партія регіонів” Віктора Януковича домінує над опозиційними партіями на фонів гучних заяв  про шахрайство, підкреслює газета.

Ці неприємні коментарі показують, що Януковича сприймають як лідера, який не повністю виконує свою обіцянку зберегти демократичні успіхи, досягнуті після “помаранчевої революції” 2004 року, відзначає видання.

Описуючи недільні вибори та передвиборчу атмосферу як крок назад порівняно з лютневими президентськими виборами, на яких переміг Янукович з невеликою перевагою, США вказали на “численні процесуальні порушення в день виборів”, зафіксовані українськими та міжнародними наглядовими органами.

За словами прес-секретаря Кетрін Ештон, верховного представника ЄС із зовнішньої політики, вона стурбована повідомленнями про порушення під час виборів – зокрема, у зв’язку з тим, що Україна нарощує список виборів, які відповідають міжнародним стандартам, – вказує Financial Times.

“Вони підривають суспільну довіру до виборчого процесу і до подальшої консолідації демократії в Україну”, – підкреслив прес-секретар Ештон. Леді Ештон буде уважно стежити за завершенням виборчого процесу, включаючи підрахунок голосів виборців і реакцію на скарги та звернення, повідомив він.

Джерело Financial Times

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.