Активні акції розпочнуться сьогодні ввечері

8 листопада. Німеччина. Німецькі фермери в понеділок вивели овець та кіз на дорогу, по якій контейнери з радіоактивними відходами повинні привезти в сховище в містечку Горлебен; тим самим протестуючі хочуть не пропустити поїзд з ядерними відходами. Про це повідомляє телеканал N-24.

У п’ятницю поїзд з 123 тоннами відходів, відправився з заводу з переробки відпрацьованого ядерного палива (ВЯП) у французькому місті Ля Аг в Данненберг – місто приблизно в 20 кілометрах від Горлебен.

В даний час в Данненберзі ємкості переносять на вантажівки для транспортування в сховище. У суботу поїзд в’їхав до Німеччини об’їзним шляхом у зв’язку з блокадою прикордонного переїзду супротивниками атомної енергетики.

Протести виявилися настільки серйозними, що в середу їх обговорять в бундестазі. В даний час рух блокують тисячі людей різного віку, у натовпі активістів є навіть 79-річна жінка на інвалідному виізку. Подібні акції протесту проходять у Німеччині регулярно, але ця акція, мабуть, стане серед них найбільшою за всю історію протестного руху.

У цій місцевості розташувався цілий наметовий табір, люди привезли з собою спальні мішки і організували польові кухні. Передбачається, що рух вантажівок з відходами розпочнеться в ніч на вівторок. Активісти практикують так звану “сидячу блокаду” – вони сидять на проїжджій частині та на рейках, поліція змушена забирати їх силою, і мирний протест переходить в бійки. Напередодні протестуючі кидали в поліцейських петарди, палиці і грудки землі.

Джерело РИА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.